Jesteś w: Strona główna

... Jesteś: gościem na naszej stronie od 1.01.2006 r.:)   Użytkowników Online:
 
ZESTAWY PODRĘCZNIKÓW 06.07.16 r.
 
konkurs2016
Przemoc... 25.04.16 r.
„Kto przemoc w rodzinie stosuje, ten na szacunek nie zasługuje”,
„Zmień przemoc w pomoc”, „Nie bij - przetłumacz!”

Pod takimi hasłami przemaszerowaliśmy ulicami miasta, rozdając przechodniom ulotki, do Miejskiego Domu Kultury, gdzie obejrzeliśmy spektakl profilaktyczny „Mur”, przygotowany przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Ozorkowie. więcej »
7 czerwca 2016 r. odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym w Ozorkowie happening pod hasłem: „Dopalaczom stop” czytaj więcej »
Zobacz: Prezentacja na YouTube
Wymiana polsko-niemiecka Łódź-Emden-Ozorków 11.04.16 r.
Grupa uczniów z Gimnazjum Nr 1 uczestniczyła w lutym br pod opieką p. A. Wrześkiewicz, p. M. Wolskiej i p. E. Kędzi w wymianie polsko-niemieckiej Łódź-Emden. Organizatorami wymiany było Towarzystwo im. Maxa Windmϋllera w Emden oraz nauczycielka języka niemieckiego w III LO w Łodzi p. Izabela Kowalczyk, która we współpracy z p. Agnieszką Wrześkiewicz umożliwiła uczniom z naszego Gimnazjum wzięcie udziału w spotkaniach z Niemcami.
więcej »
 
Uczniowie klas szóstych w Gimnazjum 10.03.16 r.
10 marca 2016 roku w naszej szkole gościliśmy uczniów klas szóstych wraz z wychowawcami i nauczycielami. Przybyłych gości powitała pani dyrektor Ewa Skrupska, następnie pani Małgorzata Syncerek przedstawiła obecny Samorząd Uczniowski. Przewodnicząca Emilia Sobczak zachęciła młodszych kolegów i koleżanki do wyboru naszego Gimnazjum. Aktorzy z koła teatralnego, których przygotowała pani Małgorzata Wierzbińska, zaprezentowali sztukę pt. "Trędowaty, bo niekochany".
Tego dnia odbyło się jeszcze podsumowanie matematycznego konkursu dla szkół podstawowych. więcej »
 
Nabór 2016/2017 04.03.16 r.
 
Księżycowy Cross 13.02.16 r.
13 lutego odbył się II Księżycowy Cross - bieg w świetle księżyca i blasku gwiazd - organizowany przez Stowarzysznie MONAR i już po raz drugi gościliśmy uczestników tego biegu w murach naszej szkoły.
W biegu wzięli udział również uczniowie naszego Gimnazjum z panią Anną Kłusek. Również uczennice klas trzecich pod opieką p. dyrektor Krystyny Pawlak pomagały w organizacji biegu - jako wolontariuszki. Fotorelację na żywo prowadził pan Dariusz Suchan. Dziękujemy!
Gościem imprezy był aktor, główny bohater filmu pt. "Miasto 44" - Józef Pawłowski.
 
Ostatki 2016 09.02.16 r.
Dnia 9 lutego w naszej szkole obchodzono ostatki. Uczniowie, jak co roku, zaskoczyli wieloma pomysłowymi przebraniami. Nic więc dziwnego, że jury miało ogromny dylemat z rozstrzygnięciem konkursu na najlepszy strój.
Kilka godzin później odbyła się dyskoteka ostatkowa. O godzinie 16:30 uczniowie tłumnie zgromadzili się na holu pierwszego piętra. Podczas dyskoteki rozstrzygnięto szkolny konkurs na DJ-a. Zwycięzcą został Dawid Sochacki z klasy III f, który w nagrodę otrzymał puchar i możliwość poprowadzenia dyskoteki do końca. więcej »


Jasełka 2015 22.12.15 r.
m15dyska2 (155 kB)
W ostatnich dniach w naszej szkole odbyły się jasełka. Dnia 15 grudnia o godzinie 15.00 rozpoczęło się bożonarodzeniowe przedstawienie dla emerytowanych nauczycieli oraz pracowników nie tylko naszej szkoły. 17 grudnia uczniowie wystąpili przed podopiecznymi PCK oraz 21 grudnia przed uczniami naszej szkoły, którzy nie widzieli jeszcze występu.
Pani dyrektor Ewa Skrupska przywitała zgromadzonych gości oraz złożyła świąteczne życzenia. Swoją obecnością zaszczycili nas: pan Burmistrz Jacek Socha, Przewodniczący Rady Miejskiej pan Roman Kłopocki i Sekretarz Rady Miejskiej pan Mariusz Ostrowski oraz dyrektorzy placówek oświatowych, emerytowani nauczyciele i przedstawiciele nauczycielskich związków zawodowych.
zobacz zdjęcia »
 
Dyskoteka andrzejkowa 27.11.15 r.
m15dyska2 (155 kB)
27 listopada 2015 r. Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole wróżby andrzejkowe. Początkowo andrzejki traktowano bardzo poważnie, a wróżby odprawiano tylko indywidualnie; w czasach późniejszych przybrały formę zbiorową, organizowaną w grupach rówieśniczych panien na wydaniu, zaś współcześnie przekształciły się w niezobowiązującą zabawę gromadzącą młodzież obojga płci. Z wróżb dziewczyny i chłopcy chcą dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości, a zwłaszcza o swym przyszłym mężu lub żonie.
O godz. 16:30 odbyła się dyskoteka andrzejkowa, na której uczniowie mogli usłyszeć swoje ulubione piosenki. Tytuły utworów wrzucali wcześniej do skrzynki, przygotowanej przez SU.
Królem i królową dyskoteki zostali: Kacper Gieraga i Martyna Suligowska. Serdecznie im gratulujemy!
zobacz zdjęcia » [YouTube]
 
Dzień Tolerancji 24.11.15 r.
16 listopada w naszej szkole obchodzony był Dzień Tolerancji. Każda klasa, w ramach konkursu plastycznego, przygotowała plakat tematyczny. Na drzwiach pracowni uczniowie umieścili hasła i plakaty dotyczące tolerancji. Na dużej przerwie zebrała się społeczność uczniowska, która obejrzała wystawę plakatów, a także przygotowane przez uczniów prezentacje multimedialne związane z postawą tolerancji. W tym dniu uczniowie i nauczyciele mieli przypięte znaczki, symbole wyrażające postawy tolerancji. czytaj więcej »
 
dkz (99 kB)
 
XV Dzień Papieski 11.10.15 r. Święto Niepodległości 10.11.15 r.
11 października obchodziliśmy XV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. W tym roku nasza szkoła tradycyjnie już została zaproszona przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” do przezywania Dnia Papieskiego ze szczególnym uwzględnieniem jego hasła.
Młodzież naszego gimnazjum jak co roku zaangażowała się w zbiórkę pieniędzy na stypendia dla zdolnej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin.
W kwestach ulicznych wzięły udział klasy: I C, I E, II C pod opieką p. A. Żelaskowskiej, p. M. Hawro, p. M. Wolskiej oraz p. I. Sokołowskiej. W kweście pomagał również ks. D. Rylski.

Dnia 10 listopada odbyła się w naszej szkole akademia z okazji, obchodzonego 11 listopada, Święta Niepodległości.
czytaj więcej »
 
Młodzi głosują 19.10.15 r.
Kolejny raz uczniowie naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Młodzi głosują”, który organizowany jest przy współudziale Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Projekt ma na celu:
- zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, zachęcanie ich do świadomego udziału w wyborach poprze dostarczenie informacji na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów,
- zaangażowanie w działania na rzecz wysokiej frekwencji wyborczej i udział w wyborach młodzieżowych.
19 października 2015 roku odbyła się w naszej placówce symulacja szkolnych wyborów parlamentarnych. Przypominamy, że akcja nie ma charakteru agitacyjnego!
Przyświeca nam hasło: "Chcesz wpłynąć na swój los? Idź na wybory i oddaj głos!" czytaj więcej »
 
Dzień Edukacji Narodowej 14.10.15 r.
Dnia 14 października o godzinie 14:00 odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz 10. rocznicy nadania naszemu gimnazjum imienia Jana Pawła II. Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie pieśni "Gaude Mater Polonia".
Następnie głos zabrała pani dyrektor Monika Bogusławska, witając serdecznie wszystkich gości.
W koncercie jubileuszowym wzięli udział uczniowie oraz absolwenci naszego gimnazjum: studentka Uniwersytetu Łódzkiego Anna Bogusławska, uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Ozorkowie: Natalia Stępień, Natalia Adamiak, Paulina Augustyniak, Anna Szołtun, Kasia Kołodziejczak, Daria Kaźmierska oraz uczeń Zespołu Szkół Zawodowych w Ozorkowie Łukasz Wojtowicz. czytaj więcej »
 
X Wojewódzki Rajd Jesienny 03.10.15 r.
3 października 2015 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w X Wojewódzkim Rajdzie Jesiennym zorganizowanym przez MDK w Ozorkowie. Impreza w tym roku odbyła się pod hasłem „Żegnamy i witamy migrujące ptaki”. Młodzież z klas : Ia z p. M. Wierzbińską, IIb z p. K. Wojtkiewicz, IId z p. U. Kubacką i IIe z p. G. Kolasą pokonała trasy liczące 8 lub więcej kilometrów.
Piękna pogoda oraz śliczne widoki sprawiły, że uczestnikom dopisywał humor. W dobrym nastroju stawiliśmy się wszyscy na mecie, gdzie czekały już na nas dyplomy, upominki w postaci zestawu do gry w tenisa stołowego i poczęstunek. Każdy z uczniów otrzymał ponadto pamiątkową plakietkę. Może i Ty dołączysz do nas- piechurów w czasie kolejnej wędrówki? To doskonała okazja do ciekawych rozmów, zawarcia nowych znajomości czy „przewietrzenia” szarych komórek zmęczonych nauką. Do zobaczenia na szlaku!
 
Ślubowanie klas pierwszych 24.09.15 r.
24 września o godzinie 15:00 odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu państwowego.
Ślubowanie było prowadzone przez uczniów klas drugich, którzy serdecznie powitali wyjątkowych gości: Sekretarza Miasta Ozorkowa - p. Mariusza Ostrowskiego, Rzecznika Burmistrza Miasta Ozorkowa - p. Izabelę Dobrynin, Dyrektora SP 5 w Ozorkowie - p. Beatę Malinowską, dyrekcję, grono pedagogiczne naszego gimnazjum, a także zgromadzonych rodziców i uczniów.
czytaj więcej »
 
Nowy Samorząd Szkolny 23.09.15 r. Dyskoteka 25.09.15 r.


 Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została
Emilia Sobczak kl. III a
czytaj więcej »
25 września o godz. 16.30
odbyła się
dyskoteka integracyjna.
czytaj więcej »
 
Rajd "Rowerowe pożegnanie lata" 19.09.15 r.
Ozorkowski Klub Rowerowy „Birota” zorganizował w sobotę - 19 września - rajd „Rowerowe pożegnanie lata”. Wzięło w nim udział 78 uczestników, a wśród nich uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Dariusza Suchana, uczniowie ze SP nr 4, a także najmłodsi z Przedszkola nr 5 oraz członkowie Klubu. Około 25-kolometrowa trasa biegła z centrum Ozorkowa do Grotnik przez piękny Rezerwat Grotnicki. Pogoda była idealna, świeciło słońce i wiał delikatny wiatr. W Grotnikach nad Lindą zrobiliśmy postój i ruszyliśmy w drogę powrotną. W Kowalewicach czekał na nas już rozpalony grill i pyszne kiełbaski. Szczęśliwi i bezpiecznie wróciliśmy do domów.
Więcej na: www.ozorkow.net
 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 01.09.15 r.
1 września 2015 r. o godzinie 9.00 rozpoczeliśmy nowy rok szkolny Mszą Świętą w Kościele NMP Królowej Polski na Adamówku.
Następnie o godz. 10.00 uczniowie klas pierwszych spotkali się z dyrekcją i nauczycielami. Pani dyrektor Ewa Skrupska powitała wszystkich bardzo serdecznie i życzyła miłej współpracy.
Uczniowie klas drugich i trzecich spotkali się w salach lekcyjnych ze swoimi wychowawcami.
BĄDŹCIE BEZPIECZNI W DRODZE DO I ZE SZKOŁY!
 


Jesteśmy SZKOŁĄ Z KLASĄ 14.10.03 r. Moja Szkoła w Unii Europejskiej 20.06.03 r.

W roku szkolnym 2002/2003 nasze Gimnazjum przystąpiło do udziału w ogólnopolskiej akcji "Szkoła z klasą", organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Aleksandra Kwaśniewskiego.
Dzięki dużemu zaangażowaniu nauczycieli, uczniów i rodziców oraz dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji, nasze gimnazjum otrzymało certyfikat "Szkoła z klasą"

Dziękujemy Nauczycielom, którzy przyczynili się do realizacji projektów w ramach tego programu. Słowa uznania kierujemy także do uczniów. Jesteśmy przekonani, że uczestnictwo w programie Moja szkoła w UE przyczyniło się do lepszego przygotowania młodzieży do członkowstwa Polski w Unii Europejskiej.

Urząd Ochrony Komitetu Integracji Europejskiej
i Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu