Jesteś w: Strona główna

... Jesteś: gościem na naszej stronie od 1.01.2006 r.:)   Użytkowników Online:
1 WRZEŚNIA 2014 R. - ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 8.30 - MSZA ŚWIĘTA W KOŚCIELE NMP KRÓLOWEJ POLSKI PO MSZY ŚWIĘTEJ SPOTKANIE: KLAS I - HOL I PIĘTRA, KLAS II-III W SALACH LEKCYJNYCH
 
 
Terminy egzaminów poprawkowych. ZESTAWY PODRĘCZNIKÓW 30.07.14 r.
 
BAL KLAS TRZECICH 14.06.14 r.
14 czerwca 2014 roku w naszej szkole, jak co roku, odbył się bal gimnazjalny.
O godzinie 16.00 p. Ewa Skurpska powitała młodzież, zaproszonych gości oraz zgromadzoną publiczność. Głos zabrał również Burmistrz Miasta Ozorkowa p. Jacek Socha.
Polonez w wykonaniu młodzieży klas III przygotowany przez panią Beatę Klauze, wypadł imponująco czego wyrazem były ogromne oklaski przybyłych rodziców, znajomych i nauczycieli.
więcej »
 
Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 12.06.14 r.
Nasza Drużyna
12 czerwca w SP nr 4 odbył się 10. Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym
"4 RAZY BEZPIECZNIEJ"
Wystartowały drużyny ze szkół podstawowych i gimnazjów. Walczono o puchary i statuetki oraz cenne nagrody, zespołowo i indywidualnie. Nasza drużyna: Mateusz Adamczyk, Krystian Kowalczyk i Dominik Tracz zajęła I miejsce.
Opiekunem był p. Dariusz Suchan.
Fotorelacja »

Bezpieczne Wakacje
 
OLIMPIADA SPORTOWA 02.06.14 r.
X OLIMPIADA SPORTOWA

Zobacz wyniki poczszególnych konkurencji i odwiedź galerię ze zdjęciami.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy wspaniałych wyników!
 
Plakat - Szkoła współpracy
 
Wymiana polsko-niemiecka 09.05.14 r.
Na przełomie marca i kwietnia odbyła się polsko-niemiecka wymiana uczniów Görlitz - Łódź 2014. Wzięło w niej udział 7 uczniów klas pierwszych VIII LO im. Adama Asnyka w Łodzi, 3 uczniów klas trzecich Gimnazjum Nr 1 im. Jana Pawła II w Ozorkowie oraz 10 uczniów z 10 klasy Augustum-Annen-Gymnasium w Görlitz.
Wymiana ta z zorganizowana była już po raz czwarty. Dzięki nawiązaniu współpracy z VIII LO, pomocy p. Agnieszki Świcy i wspólnym staraniom nauczycielek języka niemieckiego p. Agnieszki Wrześkiewicz oraz p. Moniki Wolskiej również uczniowie naszej szkoły: Natalia Adamiak, Daria Kaźmierska, Łukasz Wojtowicz po raz pierwszy mieli okazję wziąć udział w tym programie. więcej »
 
Ważna informacja 30.04.14 r.
Szanowni Rodzice i Dyrektorzy instytucji z nami współpracujących.

Informujemy, że w naszej szkole w dniach 20 - 28 maja 2014 r. przebiegać będzie ewaluacja problemowa.

Serdecznie zapraszamy Państwa do współpracy.
 
223. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja 30.04.14 r.

Dnia 30 kwietnia odbył się w naszej szkole apel z okazji 223. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uroczystość przygotowana przez uczniów klas: II b i III e miała podniosły i odświętny charakter.
Młodziaż pracowała pod kierunkiem pań: D. Kwiatkowskiej i E. Pisery oraz pana G. Kolasy.
Dekorację wykonały panie: M. Wolska i M. Janczak.
 
Sukcesy naszych uczniów 12.04.14 r.

Uczniowie naszej szkoły: Krystian Kowalczyk, Dominik Tracz, Bartłomiej Bibel z kl. II b oraz Mateusz Adamczyk z kl. III d - biorąc udział w Finale powiatowego Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego, który odbył się 12 kwietnia w Zgierzu, zajęli III miejsce!
Opiekunem drużyny był p. Dariusz Suchan.
Gratulujemy sukcesu!
 
„Odszukaj siebie w tańcu i ruchu” 31.03.14 r.

W dniu 28.03.2014 r. w Miejskim Ośrodku Kultury odbyła się debata podsumowująca działania wszystkich szkół Miasta i Gminy Ozorków oraz Gminy Parzęczew pod hasłem „Odszukaj siebie w tańcu i ruchu”. W ramach działań odbyły się konkursy: plastyczny dla szkół podstawowych i literacko – muzyczny dla gimnazjów.
więcej »
 
III KONKURS MATEMATYCZNY 30.03.14 r.
III KONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
POD PATRONATEM BURMISTRZA MIASTA OZORKOWA

19 marca 2014r. w naszej szkole odbył się już po raz trzeci finał konkursu matematycznego dla uczniów szkół podstawowych z terenu miasta i gminy Ozorków.
Patronat nad konkursem objął Burmistrz Miasta Ozorkowa – p. Jacek Socha.
więcej »
 
Nabór 2014/2015 05.03.14 r.
 
Nabór 2014/2015 19.03.14 r.
W związku z Zarządzeniem Łódzkiego Kuratora Oświaty Nr 12/2014 z dnia 10 marca 2014 r. zmieniającym Zarządzenie Nr 5/2014 Łódzkiego Kuratora Oświaty z dnia 20 stycznia 2014 r. w sprawie terminów składania dokumentów i terminów rekrutacji do publicznych gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych oraz w przypadku szkół ponadgimnazjalnych sposobu przeliczania na punkty ocen z języka polskiego i trzech wybranych zajęć edukacyjnych, wyników egzaminu przeprowadzanego w ostatnim roku nauki w gimnazjum a także sposobu punktowania innych osiągnięć kandydatów, uległy zmianie terminy związane z naborem do klas pierwszych naszej szkoły. Terminy te zawarte są w zamieszczonych poniżej Zasadach i terminach naboru do klas pierwszych Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ozorkowie na rok szkolny 2014/2015.

NOWE » Zasady i terminy naboru do klasy pierwszej Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ozorkowie na rok szkolny 2014/2015

Zgłoszenie kandydata do klasy pierwszej Gimnazjum nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Ozorkowie w roku szkolnym 2014/2015
 
Sukcesy naszych uczniów 14.03.14 r.
Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w I miejskim konkursie "Ozorków - moje miasto, moja mała Ojczyzna"
Laureatami zostali: I miejsce - Michał Zuchniewicz kl. I d, II m. Marta Michalska kl. I d,
III m. Daria Kazimierska kl. III f i Natalia Wierciszewska kl. I d.
Rozdanie nagród odbyło się 7 marca w sali Izby Historii Miasta Ozorkowa.
Opiekunką uczniów była p. Iwona Waszkiewicz.
GRATULUJEMY!
 
Akademia Ciekawej Chemii 04.03.14 r.
„Czym to pachnie, czyli kilka słów o związkach zapachowych”
To temat piątego wykładu cyklu „Akademii Ciekawej Chemii” , w której uczestniczą Agnieszka Piaseczna z kl. IIIa i Magdalena Mroziak z kl. IIIe pod opieką pani Katarzyny Tarczyńskiej. Wykład poprowadziła dr Aleksandra Szcześniak precyzyjnie wyjaśniając : Czym jest zapach? W jaki sposób powstaje? Dlaczego kwiaty pachną? Jaki jest związek między budową związków chemicznych a ich wpływem na nas i nasze życie?
więcej »
 
Ostatki 04.03.14 r.
Ostatki, jak co roku, obchodzone były bardzo kolorowo. Większość uczniów oraz kilkoro nauczycieli było ciekawie przebranych, więc podczas konkursu na najlepszy strój była naprawdę ogromna konkurencja!
Konkurs w kategorii żeńskiej wygrała Kamila Michalak z klasy III e przebrana za mumię, a w kategorii męskiej chłopcy z klasy III d, wszyscy przebrani za ochroniarzy. galeria »
 
Dyskoteka 27.02.14 r.
Dnia 27 lutego w naszej szkole był obchodzony tłusty czwartek.
Na długiej przerwie odbył się konkurs na "Ulepienie największego pączka z gazet", który wygrała
klasa III e. A o godzinie 16.30 uczniowie zgromadzili się na holu 1 piętra, by bawić się przez parę godzin na ostatniej dyskotece.
Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowywali i prowadzili dyskoteki w tym roku szkolnym:)
galeria »
 
Dzień Języka Polskiego 21.02.14 r.

21 lutego w naszej szkole obchodzony był Dzień Języka Polskiego.
Przez radiowęzeł uczniowie krótko omówili obchody tego dnia. "Język polski jest ąę", mówili próbując zachęcić do pisania smsów oraz e-maili z polskimi znakami. Na długiej przerwie wszyscy przeszli się z balonami korytarzem promując dzisiejsze święto.
Nie pozwólmy aby nasz język zginął! :)
 
 
 
Jasełka 19.12.13 r.
W ostatnich dniach w naszej szkole odbyły się jasełka. 16 grudnia przedstawiono je dla uczniów klas naszej szkoły, 17 grudnia dla dyrekcji, nauczycieli i pozostałych osób, pracujących w naszej szkole, a także tych już emerytowanych. 19 grudnia uczniowie wystąpili przed podopiecznymi PCK oraz przed uczniami naszej szkoły, którzy nie widzieli jeszcze występu. Wzruszające przedstawienie oraz dekoracje zostały przygotowane przez p. Danutę Michałowską, p. Magdalenę Borowską, p. Annę Żelaskowską i p. Martę Hawro. więcej »
 
Dyskoteka Andrzejkowa 28.11.13 r.
W czwartek, 28. listopada odbyła się andrzejkowa dyskoteka w naszej szkole. O godzinie 16.30 wszyscy tłumnie zgromadzili się na sali gimnastycznej, aby przez kolejne parę godzin móc bawić się w rytm muzyki i przy znakomitym laserowym oświetleniu.
Podczas dyskoteki sprzedawane były m.in. ciasta i ciasteczka, z których dochód przeznaczony zostanie na akcję "I ty możesz zostać św. Mikołajem".
Zobacz pokaz zdjęć »
 
Apel z okazji Dnia Niepodległości 08.11.13 r.
Dnia 8 listopada odbył się apel z okazji Dnia Niepodległości.
Rozpoczął się on wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego. Pani dyrektor Ewa Skrupska powitała gości - burmistrza p. Jacka Sochę, przewodniczącego Rady Miasta p. Romana Kłopockiego oraz pozostałych przybyłych gości, a następnie zaprosiła na koncert w wykonaniu uczniów naszej szkoły, prowadzonych przez p. Beatę Klauze.
więcej »
 
XXVI Turystyczny Marsz na Orientację "Orientuj się i licz" 31.10.13 r.
Dnia 19.10.3013r. w Lesie Łagiewnickim odbył się XXVI Turystyczny Marsz na Orientację "Orientuj się i licz". Wśród 400. uczestników znaleźli się uczniowie Gimnazjum Nr 1 w Ozorkowie.
Celem konkursu była m.in. koordynacja sprawności fizycznej i umysłowej. W czasie 70. minut podopieczni p. Urszuli Kubackiej musieli, za pomocą mapy i kompasu, odszukać punkty kontrolne oraz rozwiązać zadania ekologiczno-matematyczne.
Wśród 33 patroli na poziomie gimnazjalnym nasi uczniowie uplasowali się następująco:
3 m. i Puchar dla Szkoły - Michał Libiszewski, Dawid Masłowski i Jakub Pisera;
10 m. - Milan Chyliński, Damian Kosmalski i Damian Suligowski;
16 m. - Piotr Wajer i Jan Pietruszewski
.
 
Akademia Ciekawej Chemii 24.10.13 r.

23 października 2013r. odbyły się inauguracyjne zajęcia V edycji „Akademii Ciekawej Chemii” zorganizowanej przez Wydział Chemii Uniwersytetu Łódzkiego.
Agnieszka Piaseczna z kl. IIa i Magdalena Mroziak z kl. IIIe biorą udział w wykładach i pokazach laboratoryjnych. Koordynatorem zajęć jest pani Katarzyna Tarczyńska.
więcej »
 
Dzień Edukacji Narodowej 14.10.13 r.
Złoty Medal za Długoletni Staż otrzymała p. Krystyna Pawlak a Srebrny Medal - p. Urszula Kubacka, która również wraz z p. Grzegorzem Zawieruchą otrzymali Nagrodę Burmistrza Miasta Ozorkowa. Serdecznie gratulujemy.
O godzinie 10.00 w naszej szkołe rozpczęła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej, na której wręczone zostały Nagrody Dyrektora.
Całość oprawiona była montażem słowno-muzycznym przygotowanym przez panie: K. Wojtkiewicz, D. Michałowską, B. Klauze, A. Piesik - Żółtowska i A. Kłusek.
Dekorację przygotowały: M Borowska, A. Żelaskowska, M. Hawro i U. Libiszewska. galeria »
 
Nowy Samorząd Szkolny 25.09.13 r. Dyskoteka 26.09.13 r.

 Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została
Katarzyna Szadkowska kl. III e
czytaj więcej »
26 września o godz. 16.30
odbyła się
dyskoteka integracyjna.
galeria »
 
Ślubowanie klas pierwszych 19.09.13 r.
Ślubowanie klas pierwszych

Uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru oraz odśpiewaniem hymnu narodowego.
Wydarzenie było prowadzone przez uczniów klas drugich, którzy powitali wyjątkowych gości...
czytaj więcej »
 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014 02.09.13 r.
WITAMY PO WAKACJACH:)

2 września 2013 r. rozpoczeliśmy nowy rok szkolny spotkaniami uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich z dyrekcją i nauczycielami.
Po powitaniu przez p. dyrektor Ewę Skrupską pierwszoklasistów i ich rodziców specjalne życzenia sukcesów i samych szóstek życzył Burmistrz Miasta Ozorkowa p. Jacek Socha.
 


Jesteśmy SZKOŁĄ Z KLASĄ 14.10.03 r. Moja Szkoła w Unii Europejskiej 20.06.03 r.

W roku szkolnym 2002/2003 nasze Gimnazjum przystąpiło do udziału w ogólnopolskiej akcji "Szkoła z klasą", organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Aleksandra Kwaśniewskiego.
Dzięki dużemu zaangażowaniu nauczycieli, uczniów i rodziców oraz dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji, nasze gimnazjum otrzymało certyfikat "Szkoła z klasą"

Dziękujemy Nauczycielom, którzy przyczynili się do realizacji projektów w ramach tego programu. Słowa uznania kierujemy także do uczniów. Jesteśmy przekonani, że uczestnictwo w programie Moja szkoła w UE przyczyniło się do lepszego przygotowania młodzieży do członkowstwa Polski w Unii Europejskiej.

Urząd Ochrony Komitetu Integracji Europejskiej
i Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu