Jesteś w: Strona główna

... Jesteś: gościem na naszej stronie od 1.01.2006 r.:)   Użytkowników Online:
27 LISTOPADA 2015 r. - DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA SERDECZNIE ZAPRASZAMY
 
Dzień Tolerancji 24.11.15 r.
16 listopada w naszej szkole obchodzony był Dzień Tolerancji. Każda klasa, w ramach konkursu plastycznego, przygotowała plakat tematyczny. Na drzwiach pracowni uczniowie umieścili hasła i plakaty dotyczące tolerancji. Na dużej przerwie zebrała się społeczność uczniowska, która obejrzała wystawę plakatów, a także przygotowane przez uczniów prezentacje multimedialne związane z postawą tolerancji. W tym dniu uczniowie i nauczyciele mieli przypięte znaczki, symbole wyrażające postawy tolerancji. czytaj więcej »
 
dkz (99 kB)
 
XV Dzień Papieski 11.10.15 r. Święto Niepodległości 10.11.15 r.
11 października obchodziliśmy XV Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. W tym roku nasza szkoła tradycyjnie już została zaproszona przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” do przezywania Dnia Papieskiego ze szczególnym uwzględnieniem jego hasła.
Młodzież naszego gimnazjum jak co roku zaangażowała się w zbiórkę pieniędzy na stypendia dla zdolnej młodzieży, pochodzącej z ubogich rodzin.
W kwestach ulicznych wzięły udział klasy: I C, I E, II C pod opieką p. A. Żelaskowskiej, p. M. Hawro, p. M. Wolskiej oraz p. I. Sokołowskiej. W kweście pomagał również ks. D. Rylski.

Dnia 10 listopada odbyła się w naszej szkole akademia z okazji, obchodzonego 11 listopada, Święta Niepodległości.
czytaj więcej »
 
Młodzi głosują 19.10.15 r.
Kolejny raz uczniowie naszej szkoły przystąpili do ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Młodzi głosują”, który organizowany jest przy współudziale Centrum Edukacji Obywatelskiej.
Projekt ma na celu:
- zwiększenie uczestnictwa młodych ludzi w życiu publicznym, zachęcanie ich do świadomego udziału w wyborach poprze dostarczenie informacji na temat procedur demokratycznych i znaczenia wyborów,
- zaangażowanie w działania na rzecz wysokiej frekwencji wyborczej i udział w wyborach młodzieżowych.
19 października 2015 roku odbyła się w naszej placówce symulacja szkolnych wyborów parlamentarnych. Przypominamy, że akcja nie ma charakteru agitacyjnego!
Przyświeca nam hasło: "Chcesz wpłynąć na swój los? Idź na wybory i oddaj głos!" czytaj więcej »
 
Dzień Edukacji Narodowej 14.10.15 r.
Dnia 14 października o godzinie 14:00 odbyła się w naszej szkole akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz 10. rocznicy nadania naszemu gimnazjum imienia Jana Pawła II. Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie pieśni "Gaude Mater Polonia".
Następnie głos zabrała pani dyrektor Monika Bogusławska, witając serdecznie wszystkich gości.
W koncercie jubileuszowym wzięli udział uczniowie oraz absolwenci naszego gimnazjum: studentka Uniwersytetu Łódzkiego Anna Bogusławska, uczennice Liceum Ogólnokształcącego w Ozorkowie: Natalia Stępień, Natalia Adamiak, Paulina Augustyniak, Anna Szołtun, Kasia Kołodziejczak, Daria Kaźmierska oraz uczeń Zespołu Szkół Zawodowych w Ozorkowie Łukasz Wojtowicz. czytaj więcej »
 
X Wojewódzki Rajd Jesienny 03.10.15 r.
3 października 2015 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w X Wojewódzkim Rajdzie Jesiennym zorganizowanym przez MDK w Ozorkowie. Impreza w tym roku odbyła się pod hasłem „Żegnamy i witamy migrujące ptaki”. Młodzież z klas : Ia z p. M. Wierzbińską, IIb z p. K. Wojtkiewicz, IId z p. U. Kubacką i IIe z p. G. Kolasą pokonała trasy liczące 8 lub więcej kilometrów.
Piękna pogoda oraz śliczne widoki sprawiły, że uczestnikom dopisywał humor. W dobrym nastroju stawiliśmy się wszyscy na mecie, gdzie czekały już na nas dyplomy, upominki w postaci zestawu do gry w tenisa stołowego i poczęstunek. Każdy z uczniów otrzymał ponadto pamiątkową plakietkę. Może i Ty dołączysz do nas- piechurów w czasie kolejnej wędrówki? To doskonała okazja do ciekawych rozmów, zawarcia nowych znajomości czy „przewietrzenia” szarych komórek zmęczonych nauką. Do zobaczenia na szlaku!
 
Ślubowanie klas pierwszych 24.09.15 r.
24 września o godzinie 15:00 odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Uroczystość rozpoczęło wprowadzenie sztandaru szkoły i odśpiewanie hymnu państwowego.
Ślubowanie było prowadzone przez uczniów klas drugich, którzy serdecznie powitali wyjątkowych gości: Sekretarza Miasta Ozorkowa - p. Mariusza Ostrowskiego, Rzecznika Burmistrza Miasta Ozorkowa - p. Izabelę Dobrynin, Dyrektora SP 5 w Ozorkowie - p. Beatę Malinowską, dyrekcję, grono pedagogiczne naszego gimnazjum, a także zgromadzonych rodziców i uczniów.
czytaj więcej »
 
Nowy Samorząd Szkolny 23.09.15 r. Dyskoteka 25.09.15 r.


 Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego została
Emilia Sobczak kl. III a
czytaj więcej »
25 września o godz. 16.30
odbyła się
dyskoteka integracyjna.
czytaj więcej »
 
Rajd "Rowerowe pożegnanie lata" 19.09.15 r.
Ozorkowski Klub Rowerowy „Birota” zorganizował w sobotę - 19 września - rajd „Rowerowe pożegnanie lata”. Wzięło w nim udział 78 uczestników, a wśród nich uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Dariusza Suchana, uczniowie ze SP nr 4, a także najmłodsi z Przedszkola nr 5 oraz członkowie Klubu. Około 25-kolometrowa trasa biegła z centrum Ozorkowa do Grotnik przez piękny Rezerwat Grotnicki. Pogoda była idealna, świeciło słońce i wiał delikatny wiatr. W Grotnikach nad Lindą zrobiliśmy postój i ruszyliśmy w drogę powrotną. W Kowalewicach czekał na nas już rozpalony grill i pyszne kiełbaski. Szczęśliwi i bezpiecznie wróciliśmy do domów.
Więcej na: www.ozorkow.net
 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016 01.09.15 r.
1 września 2015 r. o godzinie 9.00 rozpoczeliśmy nowy rok szkolny Mszą Świętą w Kościele NMP Królowej Polski na Adamówku.
Następnie o godz. 10.00 uczniowie klas pierwszych spotkali się z dyrekcją i nauczycielami. Pani dyrektor Ewa Skrupska powitała wszystkich bardzo serdecznie i życzyła miłej współpracy.
Uczniowie klas drugich i trzecich spotkali się w salach lekcyjnych ze swoimi wychowawcami.
BĄDŹCIE BEZPIECZNI W DRODZE DO I ZE SZKOŁY!
 


Jesteśmy SZKOŁĄ Z KLASĄ 14.10.03 r. Moja Szkoła w Unii Europejskiej 20.06.03 r.

W roku szkolnym 2002/2003 nasze Gimnazjum przystąpiło do udziału w ogólnopolskiej akcji "Szkoła z klasą", organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Aleksandra Kwaśniewskiego.
Dzięki dużemu zaangażowaniu nauczycieli, uczniów i rodziców oraz dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji, nasze gimnazjum otrzymało certyfikat "Szkoła z klasą"

Dziękujemy Nauczycielom, którzy przyczynili się do realizacji projektów w ramach tego programu. Słowa uznania kierujemy także do uczniów. Jesteśmy przekonani, że uczestnictwo w programie Moja szkoła w UE przyczyniło się do lepszego przygotowania młodzieży do członkowstwa Polski w Unii Europejskiej.

Urząd Ochrony Komitetu Integracji Europejskiej
i Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu