Jesteś w: Strona główna

... Jesteś: gościem na naszej stronie od 1.01.2006 r.:)   Użytkowników Online:
24 LUTEGO ZAPRASZAMY NA OSTATNIĄ DYSKOTEKĘ W GIMNAZJUM! - WSPANIAŁA MUZYKA, SUPER ATRAKCJE, MOC WRAŻEŃ!!!
 
WOLONTARIUSZE Z CHIN I INDONEZJI 17.02.17 r.
W dniach 30.01.2017-03.02.2017 w naszej szkole odbyły się warsztaty językowe prowadzone przez dwóch wolontariuszy z Chin i Indonezji. Warsztaty te prowadzone były w ramach projektu "Plan Your Future" ("Zaplanuj Swoją Przyszłość"). Wolontariusze prowadzili zajęcia we wszystkich klasach gimnazjum, w sumie przeprowadzili 25 godzin zajęć. Dzięki uprzejmości pani dyrektor Ewy Skrupskiej, kolejny już raz mogliśmy gościć wolontariuszy spoza Polski.
czytaj więcej »
 
Dzień Bezpiecznego Internetu 03.02.17 r.
DBI obchodziliśmy 7 lutego 2017 r. pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”.
W ramach tego dnia zrealizowaliśmy następujące działania:
- przeprowadzenie zajęć edukacyjnych dla wszystkich klas na godz. wychowawczej [scenariusz] -- wykonanie tematycznej gazetki szkolnej -- notatka na stronie internetowej -- opracowanie filmu tematycznego [zobacz film YouTube] i pogadanki zaprezentowanej przez radiowęzeł szkolny -- przeprowadzenie konkursu na plakat. WYNIKI: I m. - Dawid Olczak kl. 3d oraz Nikola Pawłowska kl. 3e, wyróżnienie Daria Makowczyńska kl. 3e
 
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 11.01.17 r.
11 stycznia odbyła się zbiórka pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Podczas długiej przerwy została przeprowadzona jak co roku licytacja plakatu, z której pieniądze zostaną przeznaczone na WOŚP. Zwyciężyła klasa 3 A wraz z wychowawczynią. Wszystkim, którzy wspomogli tę akcję serdecznie dziękujemy.
Natomiast 5 stycznia o godz. 16.30 odbyła się dyskoteka szkolna. Uczniowie bawili się i grali na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Jak zawsze wybieraliśmy króla i królowa dyskoteki. Tym razem został nim Mateusz Gwarczyk a tytuł królowej otrzymała Dominika Pomykała. zobacz galerię zdjęć »


Szkolny Tydzień Profilaktyki 05.12.16 r. Konkurs 15.12.16 r.
Od poniedziałku 5 grudnia w naszej szkole można było zauważyć różne akcje oraz plakaty zwiazane z profilaktyką uzależnień oraz bezpieczeństwem w sieci. Pierwszym spotkaniem na ten temat była pogadanka prowadzona przedstawicieli Policji z Komisariatu Policji w Ozorkowie. Gimnazjalistom zostały przybliżone zagrożenia jakie stanowi cyberprzemoc.
Kolejnego dnia nasze koleżanki w strojach Anioła rozdawały fiszki i buźki motywacyjne nauczycielom i uczniom. Wywoływały one uśmiech na twarzy. Ostatnią z akcji była prelekcja prowadzona przez panią pedagog dla wszystkich uczennic naszej szkoły pt. „Znam swoją wartość. Jestem bezpieczny”. Miejmy nadzieję, że po zakończeniu tego przedsięwzięcia każdy uczeń naszej szkoły będzie bardziej odpowiedzialny i rozważny w swoich działaniach również w sieci.
fot. 1 fot. 2 fot. 3 fot. 4 fot. 5 fot. 6 fot. 7 fot. 8
Kartka Świąteczna
 
Miss i Mister Szkoły 25.11.16 r.
W ostatni piątek listopada nasza szkoła zorganizowała dyskotekę andrzejkową (zdjęcia). Jak zawsze podczas niej wyłoniliśmy króla i królowa. Tym razem tytuł króla otrzymał Mateusz Wiśniewski, a królowej Julia Gradowska. Dochód z tej dyskoteki zostanie przekazany na akcję "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem".
Tego też dnia w naszej szkole odbyły się wybory na Miss i Mistera Szkoły. Każdy uczeń, który był tego dnia w szkole miał prawo oddać swój głos na jedną dziewczynę i jednego chłopaka spośród wszystkich kandydatów. Po podliczeniu głosów wyłoniliśmy zwycięzców. Miss Szkoły roku 2016/17 została Patrycja Pałasz, za to tytuł Mistera otrzymał Jakub Janiak! Zwycięzcom serdecznie gratulujemy :)
 
„Zgadnij kto to” 25.10.16 r.
W październiku z okazji Dnia Nauczyciela Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs pt. "Zgadnij kto to".
Polegał on na odgadnięciu jaki nauczyciel znajduje się na zdjęciu z dzieciństwa. Poprzeczka była wysoka, ale kilkoro uczniów z naszej szkoły dało radę!
Najlepszy wynik (22/24) zdobyły – India Bamberska z klasy III A i Roksana Ziółkowska z klasy I C. Drugie miejsce zajęła Weronika Mucha z klasy IIA z wynikiem 21/24. Trzeci na podium stanął przedstawiciel klasy IIC z wynikiem 18/24.
Wszystkim, którzy wzięli udział gratulujemy i dziękujemy za udział :)
 
Dzień Edukacji Narodowej 14.10.16 r.
Uroczystość rozpoczęła się nietypowo, bo od chwili ciszy dla zmarłego księdza Grzegorza Ząbieckiego.
Następnie uczniowie powitali dyrekcję – p. Ewę Skrupską oraz p. Krystynę Pawlak, Burmistrza Miasta Ozorkowa – p. Jacka Sochę, Opiekuna Izby Historii Miasta Ozorkowa – p. Szymona Bajora, gości przybyłych z Niemczech, grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi, emerytowanych nauczycieli oraz przedstawicieli zespołu „Ozorkowianie”
czytaj więcej »
konkurs2016
Slubowanie klas pierwszych 22.09.16 r. Dyskoteka 23.09.16 r.
Ślubowanie klas I rozpoczęło się od wprowadzenia sztandaru naszej szkoły i zaśpiewania hymnu państwowego.
Uroczystość prowadzona była jak co roku przez drugoklasistów, którzy zaczęli od powitania przybyłych gości: Burmistrza Miasta Ozorkowa – p. Jacka Sochę.
czytaj więcej »
23 września o godz. 16.30
odbyła się
dyskoteka integracyjna.
czytaj więcej »
 
Wybór Samorządu Uczniowskiego 21.09.16 r.
Dnia 21 września został wybrany Samorząd Uczniowski na rok 2016/17.
Do Prezydium wybrano wszystkich kandydatów: Patrycję Gieragę kl. III A, Patrycję Lewandowską kl. III A, Patrycję Pałasz kl. III A, Darię Niciak kl. III F i Ewelinę Pilatowicz kl. III F.

Przewodniczącą została Ewelina Pilatowicz.

Opiekunką Samorządu Uczniowskiego jest p. Małgorzata Syncerek.
 
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 01.09.16 r.
1 września o godz. 8.30 Msza Święta w Kościele NMP Królowej Polski na Adamówku
rozpoczęła nowy rok szkolny 2016/2017.
O godzinie 9.30 - już w szkole spotkali się uczniowie klas pierwszych z dyrekcją i nauczycielami. Uczniowie klas drugich i trzecich spotkali się w salach lekcyjnych ze swoimi wychowawcami. Pani dyrektor Ewa Skrupska po powitaniu pierwszoklasistów i ich rodziców życzyła uczniom samych sukcesów i zadowolenia.
BĄDŹCIE BEZPIECZNI W DRODZE DO I ZE SZKOŁY!
 
ZESTAWY PODRĘCZNIKÓW 06.07.16 r.
 
Jesteśmy SZKOŁĄ Z KLASĄ 14.10.03 r. Moja Szkoła w Unii Europejskiej 20.06.03 r.

W roku szkolnym 2002/2003 nasze Gimnazjum przystąpiło do udziału w ogólnopolskiej akcji "Szkoła z klasą", organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Aleksandra Kwaśniewskiego.
Dzięki dużemu zaangażowaniu nauczycieli, uczniów i rodziców oraz dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji, nasze gimnazjum otrzymało certyfikat "Szkoła z klasą"

Dziękujemy Nauczycielom, którzy przyczynili się do realizacji projektów w ramach tego programu. Słowa uznania kierujemy także do uczniów. Jesteśmy przekonani, że uczestnictwo w programie Moja szkoła w UE przyczyniło się do lepszego przygotowania młodzieży do członkowstwa Polski w Unii Europejskiej.

Urząd Ochrony Komitetu Integracji Europejskiej
i Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu