Jesteś w: Strona główna

... Jesteś: gościem na naszej stronie od 1.01.2006 r.:)   Użytkowników Online:
Już wktótce WAKACJE - zobacz jak je spędzić bezpiecznie!
 
 
Matematyczne wędrówki 13.06.17 r.
sw2017 (2927 kB)
W dniu 30 maja 2017r. w Łódzkim Centrum Doskonalenia Nauczycieli i Kształcenia Praktycznego odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu wojewódzkiego Matematyczne wędrówki po Łodzi – moja dzielnica.
Laureatkami konkursu zostały: Weronika Mucha kl.IIa, Maja Wiśniewska kl. IIa; finalistami: Julia Gradowska kl. IIa, Krystian Sobczak kl. IIa. Wyróżnienie zaś otrzymali: Adrianna Kudajewska kl. IIf, Wiktoria Kubiak kl. IIf, Adrian Król kl. IIa, Maciej Kędzia kl. IIa.
Nasza szkoła zajęła II miejsce w ogólnej kwalifikacji szkół. Uroczystego wręczenia nagród, dyplomów i pucharów dokonali: dyrektor Centrum oraz wice-kurator oświaty. Do konkursu uczniów przygotowały p. Urszula Kubacka oraz p. Renata Mucha.

          

Dni otwarte 22.03.17 r. Wystawa 29.03.17 r.
W dniach 14, 15, 21 i 22 marca gościliśmy w naszej szkole rodziców i uczniów szkół podstawowych. Podczas spotkań przedstawiliśmy: - ofertę edukacyjną na rok 2017/2018 - informacje o realizowanych projektach edukacyjnych i innowacjach przedmiotowych - dużo uwagi poświęciliśmy również bezpieczeństwu dzieci.
Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego zorganizowali spacer po szkole. Goście obejrzeli sale lekcyjne, gimnastyczne, siłownię, stołówkę i inne szkolne pomieszczenia. W pracowniach przedmiotowych uczniowie mogli wykonać doświadczenia laboratoryjne z fizyki i chemii albo wziąć udział w minizajęciach, np. z matematyki, biologii. Dla najmłodszych przygotowaliśmy piękne przedstawienie oraz zabawy-niespodzianki.
Dziękujemy wszystkim Gościom za wizytę w naszej szkole i zapraszamy do wspólnej nauki i współpracy od 1 września 2017 roku.
 
Wymiana polsko-niemiecka 29.03.17 r.
Uczniowie Gimnazjum na wymianie polsko-niemieckiej w Emden (Ostfriesland)
W dniach 13.03.2017-19.03.2017 r. 10 uczniów Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Ozorkowie wraz z opiekunkami nauczycielkami języka niemieckiego P. A. Wrześkiewicz i P. M. Wolską miało okazję wziąć udział w wymianie polsko-niemieckiej. We wspólnym projekcie biorą udział aż cztery szkoły: Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Ozorkowie, Max-Windmüller-Gymnasium, Zespół Szkół Politechniki Łódzkiej oraz BBS II.
więcej »
 
Wiosna! 21.03.17 r.
Pierwszy dzień wiosny!
21 marca jak co roku obchodziliśmy w naszej szkole Pierwszy Dzień Wiosny. Od rana uczniowie zobaczyli przedstawienie koła teatralnego pt. "Dar życia" oraz przestawienie uczniów liceum pt. "Galeria". Następnie na sali gimnastycznej odbyły się wyścigi rzędów. Wygrały trzecie klasy. Później odbył się mecz w koszykówkę nauczyciele konta uczniowie. Tu pierwsze miejsce zdobyli nauczyciele. Gratulujemy!
 
Czytanie jest fajne! 10.03.17 r.
Już po raz trzeci grupa naszych uczniów przystąpiła do realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Między nami czytelnikami”, który ma na celu rozwój zainteresowań czytelniczych młodzieży oraz promowanie czytelnictwa, jako sposobu na zdobywanie wiadomości, poszerzanie horyzontów, a także miłego spędzania czasu wolnego.
W tym roku „Ozoczytacze” (tak nazywa się grupa projektowa pod kierunkiem p. Katarzyny Wojtkiewicz) zrealizowała już dwa zadania zaproponowane przez GWO.
więcej »
 
Dyskoteka Ostatkowa 24.02.17 r.
Dnia 24 lutego odbyła się dyskoteka ostatkowa. Była to zarazem ostatnia dyskoteka gimnazjalna. Z tej okazji zamiast jak na każdej dyskotece jednej pary króla i królowej wybrano aż 3. Zostali nimi - Emilka Kochańska i Kacper Gieraga, Maja Wiśniewska i Marcel Furmańczyk oraz Ania Gończar i Sebastian Graczyk.
Za to 28 lutego z okazji ostatek uczniowie naszej szkoły tradycyjnie poprzebierali się w różne stroje. W konkursie na najlepsze przebranie wygrał Adrian Łuczak z klasy IIF, drugie miejsce zajął Maciek Kurzawski z klasy IID a trzeci na podium stanął Szymon Pięta z klasy IIIA oraz dziewczyny z klasy IA - Zuza Czekalska, Ola Michalak i Zuza Golema. galeria zdjęć »
 
Światowy Dzień Języka Ojczystego 21.02.17 r.
Dnia 21 lutego społeczność Naszej Szkoły po raz kolejny obchodziła Światowy Dzień Języka Ojczystego. Z tej okazji odbyły się we wszystkich klasach okolicznościowe lekcje języka polskiego - zabawy, quizy, konkursy. Na szkolnych tablicach i drzwiach pracowni zawisły plakaty, humorystyczne wierszyki i sentencje zachęcające do dbałości o kulturę i czystość naszego ojczystego języka. Uczennice klasy III A przygotowały audycję zaprezentowaną przez szkolny radiowęzeł. W akcję włączyły się wszystkie klasy przy wsparciu nauczycielek języka polskiego.
 
WOLONTARIUSZE Z CHIN I INDONEZJI 17.02.17 r.
W dniach 30.01.2017-03.02.2017 w naszej szkole odbyły się warsztaty językowe prowadzone przez dwóch wolontariuszy z Chin i Indonezji. Warsztaty te prowadzone były w ramach projektu "Plan Your Future" ("Zaplanuj Swoją Przyszłość"). Wolontariusze prowadzili zajęcia we wszystkich klasach gimnazjum, w sumie przeprowadzili 25 godzin zajęć. Dzięki uprzejmości pani dyrektor Ewy Skrupskiej, kolejny już raz mogliśmy gościć wolontariuszy spoza Polski.
czytaj więcej »
 
Dzień Bezpiecznego Internetu 03.02.17 r.
DBI obchodziliśmy 7 lutego 2017 r. pod hasłem „Razem zmieniamy Internet na lepsze”.
W ramach tego dnia zrealizowaliśmy następujące działania:
- przeprowadzenie zajęć edukacyjnych dla wszystkich klas na godz. wychowawczej [scenariusz] -- wykonanie tematycznej gazetki szkolnej -- notatka na stronie internetowej -- opracowanie filmu tematycznego [zobacz film YouTube] i pogadanki zaprezentowanej przez radiowęzeł szkolny -- przeprowadzenie konkursu na plakat. WYNIKI: I m. - Dawid Olczak kl. 3d oraz Nikola Pawłowska kl. 3e, wyróżnienie Daria Makowczyńska kl. 3e
 
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 11.01.17 r.
11 stycznia odbyła się zbiórka pieniędzy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Podczas długiej przerwy została przeprowadzona jak co roku licytacja plakatu, z której pieniądze zostaną przeznaczone na WOŚP. Zwyciężyła klasa 3 A wraz z wychowawczynią. Wszystkim, którzy wspomogli tę akcję serdecznie dziękujemy.
Natomiast 5 stycznia o godz. 16.30 odbyła się dyskoteka szkolna. Uczniowie bawili się i grali na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Jak zawsze wybieraliśmy króla i królowa dyskoteki. Tym razem został nim Mateusz Gwarczyk a tytuł królowej otrzymała Dominika Pomykała. zobacz galerię zdjęć »


Szkolny Tydzień Profilaktyki 05.12.16 r. Konkurs 15.12.16 r.
Od poniedziałku 5 grudnia w naszej szkole można było zauważyć różne akcje oraz plakaty zwiazane z profilaktyką uzależnień oraz bezpieczeństwem w sieci. Pierwszym spotkaniem na ten temat była pogadanka prowadzona przedstawicieli Policji z Komisariatu Policji w Ozorkowie. Gimnazjalistom zostały przybliżone zagrożenia jakie stanowi cyberprzemoc.
Kolejnego dnia nasze koleżanki w strojach Anioła rozdawały fiszki i buźki motywacyjne nauczycielom i uczniom. Wywoływały one uśmiech na twarzy. Ostatnią z akcji była prelekcja prowadzona przez panią pedagog dla wszystkich uczennic naszej szkoły pt. „Znam swoją wartość. Jestem bezpieczny”. Miejmy nadzieję, że po zakończeniu tego przedsięwzięcia każdy uczeń naszej szkoły będzie bardziej odpowiedzialny i rozważny w swoich działaniach również w sieci.
fot. 1 fot. 2 fot. 3 fot. 4 fot. 5 fot. 6 fot. 7 fot. 8
Kartka Świąteczna
 
Miss i Mister Szkoły 25.11.16 r.
W ostatni piątek listopada nasza szkoła zorganizowała dyskotekę andrzejkową (zdjęcia). Jak zawsze podczas niej wyłoniliśmy króla i królowa. Tym razem tytuł króla otrzymał Mateusz Wiśniewski, a królowej Julia Gradowska. Dochód z tej dyskoteki zostanie przekazany na akcję "I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem".
Tego też dnia w naszej szkole odbyły się wybory na Miss i Mistera Szkoły. Każdy uczeń, który był tego dnia w szkole miał prawo oddać swój głos na jedną dziewczynę i jednego chłopaka spośród wszystkich kandydatów. Po podliczeniu głosów wyłoniliśmy zwycięzców. Miss Szkoły roku 2016/17 została Patrycja Pałasz, za to tytuł Mistera otrzymał Jakub Janiak! Zwycięzcom serdecznie gratulujemy :)
 
„Zgadnij kto to” 25.10.16 r.
W październiku z okazji Dnia Nauczyciela Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs pt. "Zgadnij kto to".
Polegał on na odgadnięciu jaki nauczyciel znajduje się na zdjęciu z dzieciństwa. Poprzeczka była wysoka, ale kilkoro uczniów z naszej szkoły dało radę!
Najlepszy wynik (22/24) zdobyły – India Bamberska z klasy III A i Roksana Ziółkowska z klasy I C. Drugie miejsce zajęła Weronika Mucha z klasy IIA z wynikiem 21/24. Trzeci na podium stanął przedstawiciel klasy IIC z wynikiem 18/24.
Wszystkim, którzy wzięli udział gratulujemy i dziękujemy za udział :)
 
Dzień Edukacji Narodowej 14.10.16 r.
Uroczystość rozpoczęła się nietypowo, bo od chwili ciszy dla zmarłego księdza Grzegorza Ząbieckiego.
Następnie uczniowie powitali dyrekcję – p. Ewę Skrupską oraz p. Krystynę Pawlak, Burmistrza Miasta Ozorkowa – p. Jacka Sochę, Opiekuna Izby Historii Miasta Ozorkowa – p. Szymona Bajora, gości przybyłych z Niemczech, grono pedagogiczne, pracowników administracji i obsługi, emerytowanych nauczycieli oraz przedstawicieli zespołu „Ozorkowianie”
czytaj więcej »
konkurs2016
Slubowanie klas pierwszych 22.09.16 r. Dyskoteka 23.09.16 r.
Ślubowanie klas I rozpoczęło się od wprowadzenia sztandaru naszej szkoły i zaśpiewania hymnu państwowego.
Uroczystość prowadzona była jak co roku przez drugoklasistów, którzy zaczęli od powitania przybyłych gości: Burmistrza Miasta Ozorkowa – p. Jacka Sochę.
czytaj więcej »
23 września o godz. 16.30
odbyła się
dyskoteka integracyjna.
czytaj więcej »
 
Wybór Samorządu Uczniowskiego 21.09.16 r.
Dnia 21 września został wybrany Samorząd Uczniowski na rok 2016/17.
Do Prezydium wybrano wszystkich kandydatów: Patrycję Gieragę kl. III A, Patrycję Lewandowską kl. III A, Patrycję Pałasz kl. III A, Darię Niciak kl. III F i Ewelinę Pilatowicz kl. III F.

Przewodniczącą została Ewelina Pilatowicz.

Opiekunką Samorządu Uczniowskiego jest p. Małgorzata Syncerek.
 
ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 01.09.16 r.
1 września o godz. 8.30 Msza Święta w Kościele NMP Królowej Polski na Adamówku
rozpoczęła nowy rok szkolny 2016/2017.
O godzinie 9.30 - już w szkole spotkali się uczniowie klas pierwszych z dyrekcją i nauczycielami. Uczniowie klas drugich i trzecich spotkali się w salach lekcyjnych ze swoimi wychowawcami. Pani dyrektor Ewa Skrupska po powitaniu pierwszoklasistów i ich rodziców życzyła uczniom samych sukcesów i zadowolenia.
BĄDŹCIE BEZPIECZNI W DRODZE DO I ZE SZKOŁY!
 
ZESTAWY PODRĘCZNIKÓW 06.07.16 r.
 
Jesteśmy SZKOŁĄ Z KLASĄ 14.10.03 r. Moja Szkoła w Unii Europejskiej 20.06.03 r.

W roku szkolnym 2002/2003 nasze Gimnazjum przystąpiło do udziału w ogólnopolskiej akcji "Szkoła z klasą", organizowanej przez "Gazetę Wyborczą" oraz Fundację Centrum Edukacji Obywatelskiej pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Aleksandra Kwaśniewskiego.
Dzięki dużemu zaangażowaniu nauczycieli, uczniów i rodziców oraz dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji, nasze gimnazjum otrzymało certyfikat "Szkoła z klasą"

Dziękujemy Nauczycielom, którzy przyczynili się do realizacji projektów w ramach tego programu. Słowa uznania kierujemy także do uczniów. Jesteśmy przekonani, że uczestnictwo w programie Moja szkoła w UE przyczyniło się do lepszego przygotowania młodzieży do członkowstwa Polski w Unii Europejskiej.

Urząd Ochrony Komitetu Integracji Europejskiej
i Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu